logo

Elektronický katalog sociálních služeb
a návazných aktivit statutárního města Třince

Počet nalezených služeb: 4

Komunitní centrum Borek

jiná (návazná) služba

Staré Město 323, Třinec 73961

Vytváříme místo, kde se mohou lidé z Borku potkávat, trávit společně čas, sdílet spolu nejen problémy, ale i radosti. Otevřené dveře u nás mají všichni členové komunity, tedy děti, mladí lidé, dospělí, jednotlivci a zároveň celé rodiny. Konkrétní podobu aktivit v Komunitním centru můžete utvářet i Vy podle Vašich přání a zájmů.

více informací

Mateřské centrum Sluníčko

dětské skupiny (jiná návazná)

Sosnová 367, Dolní Líštná, Třinec 73961

Mateřské centrum Sluníčko, je dobrovolné sdružení, volně otevřené všem příchozím bez členských závazků. Jeho hlavním cílem je vytvořit veřejný prostor, kde se mohou rodiče a jejich děti vzájemně setkávat.

více informací

NZDM Klub Bunkr

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež

Jablunkovská 705, Staré Město, Třinec 73961

Každý z nás obdobím dospívání procházel s menšími či většími problémy. Někdo měl skvělé rodiče, kteří mu byli oporou, někdo výborného učitele nebo třeba souseda či staršího kamaráda, kterému se mohl svěřit, který ho podpořil v době, kdy si nevěděl rady. Jsou ale mladí lidé, kteří kolem sebe z různých důvodů oporu nemají. A pro ně jsme tu my, pracovníci nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Klubu Bunkr Třinec. Jsme klubem, který tady je pro mladé lidi, kteří si neví rady, cítí se být ztraceni a hledají dospěláka, který si je vyslechne. Neřešíme, co mladí lidé dělají, nedělají nebo by měli dělat ... řešíme, co mladí lidé zažívají, prožívají a podporujeme je na jejich cestě z dětství do dospělosti.

CÍLOVÁ SKUPINA: Věnujeme se všem dětem a mladým lidem, kteří bydlí nebo pobývají ve městě Třinec, a kterým je od 13 do 20 let.

KONTAKT: Mgr. Nikola Wawrzyková - vedoucí a sociální pracovnice služby
E: nzdm.třinec@bunkr.cz, T: 731 444 371

více informací

Streetwork v Třinci

Terénní programy

Jablunkovská 110, Lyžbice, Třinec 73961

Aby se Ti žilo lépe na Tvé straně ulice
Jsi často jen tak venku a nikam nespěcháš? Zajímá nás, jak žiješ, a jsme připraveni Ti pomoci s věcmi, které řešíš, či situacemi, jež se kolem Tebe dějí.
Jsme vyškolení pracovníci – streeťáci. Vyhledáváme místa v Třinci, kde se pohybují a pobývají děti a mládež. Pozorujeme, jak a čím se baví, jak se chovají v partě. Kontaktujeme je, zkoumáme co potřebují, a nabízíme jim pomoc. Rádi se seznámíme i s Tebou.
Streeťáci - terénní pracovníci jsou tu pro Tebe, pokud:
Ti je od 8 do 18 let, bydlíš nebo pobýváš ve svém volném čase v Třinci
nudíš se, brouzdáš ulicemi sám nebo se svou partou
chceš podniknout něco nového, máš nápad a nevíš, jak jej zorganizovat
něco Tě trápí, máš otázky, nemáš se komu svěřit, s někým to probrat
chceš mít někoho, kdo by Tě povzbudil, těšil se z Tvých úspěchů
zažíváš některé složité situace v rodině, ve škole či jinde.

více informací


Strana 1 z 1