28. října 2556/124, Moravská Ostrava, Ostrava 70200
Od kontaktu s Bílým kruhem bezpečí můžete očekávat: •bezpečný prostor a podporu při ventilaci svých oprávněných emocí (stud, ponížení, lítost, hněv, zármutek, pocit viny aj.) •znovuobnovení pocitu bezpečí •prověření základních potřeb (zdraví, bydlení, finance, zaměstnání, vztahy aj.) a hledání potřebných zdrojů •pomoc při zhodnocení aktuální situace, utřídění individuáních cílů •srozumitelné informace o právech obětí trestných činů a rady, jak na tato práva dosáhnout •stanovení priorit, první nezbytné kroky k nápravě škod poradenství při hledání strategií (krátkodobých i dlouhodobých) •informování o navazujících službách, event. doporučení nebo zprostředkování takové služby •v mimořádně závažných případech nabídku doplňkových služeb BKB
Posláním zařízení Slezské diakonie – Poradny ELPIS Třinec, odborné sociální poradenství, je poskytování odborných poradenských a terapeutických služeb osobám, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci spojené s domácím násilím, týráním a zneužíváním, s obtížemi v rodinných a mezilidských vztazích nebo s užíváním alkoholu, jiných návykových látek a hazardní hrou. Pomáháme klientům zorientovat se ve vlastní situaci, podporujeme je v nalezení a realizaci možných řešení a přijímání zodpovědnosti za vlastní rozhodnutí.
Snažíme se o to, aby těžce nemocný člen rodiny mohl zůstat doma, netrpěl zbytečně bolestmi a konec života mohl prožít se svými blízkými. Hospicová péče vytváří důstojný prostor, v němž smrt a umírání neznamenají strach, utrpení a osamělost.
Vychází z přání a individuálních potřeb pacienta a klade důraz na tlumení bolesti, na kvalitu života nemocného a na nenahraditelnost rodiny a přátel.
Posláním terénní sociální služby podpora samostatného bydlení střediska Slezské diakonie NOE Třinec je poskytovat podporu a pomoc lidem s duševním onemocněním v takové míře, aby byli schopni samostatného bydlení nebo bydlení s minimální podporou sociální služby.
NOE Třinec, podpora samostatného bydlení, poskytuje sociální službu lidem s chronickým duševním onemocněním, s psychotickými nebo afektivními poruchami, ve věku od osmnácti let. Lidem ve stabilizovaném stavu, kteří se v důsledku své nemoci potýkají s problémy v samostatnosti bydlení.
Kontakt: sociální pracovník/ koordinátor služby 737 478 288 noe.tc@slezskadiakonie.cz www.slezskadiakonie.cz
vedoucí služby 734 363 348 jordan@slezskadiakonie.cz
Na linku důvěry se mohou obrátit všichni, kteří se ocitnou v obtížné situaci, akutní krizi, kterou nejsou schopni řešit vlastními silami. Prostě když najednou nevíte jak dál. Když se cítíte: ◾smutní ◾osamocení ◾bezradní ◾nepochopení ◾nejistí ◾v ohrožení života